Болести на цревата Се проблем на современото општество.

pic
Како да се ослободите од него
Проблеми со дигестивниот?

Македонија е лидер во однос на болестите на дигестивниот тракт

Македонските јадења традиционално се богати со масти. Мастите во дигестивниот тракт создаваат добра средина за развој и репродукција на Helicobacter Pylori. Хеликобактер Пилори предизвикува чир, гастритис, колитис, грчеви, лимфоми и рак. Докажано е дека 90% од носителите се бактерии и нема симптоми.

pic Дури и ако не чувствувате знаци на инфекција, треба заштита од инфекција со Helicobacter pylori и сериозни последици.

Сè што му треба на вашиот стомак Билни препарат за превенција и третман на болести на дигестивниот тракт.

 • Елиминира подригнување, металоиди, надуеност, болка во стомакот

 • Тие ја убиваат Helicobacter pylori и ја нормализираат микрофлора

 • Тие ви помагаат да се ослободите од гастритис и чиреви

 • Ја подобруваат функцијата на дигестивниот систем

 • Спречуваат развој на тумор

pic pic pic pic pic pic Hemomax
Порачај

4800 MKD 2400 MKD

Дали овие симптоми ви звучат познато?

 1. pic Киселини во стомакот
 2. pic Гадење и повраќање
 3. pic Подуеност
 4. pic Надуеност
 5. pic Болка во стомакот после јадење
 6. pic Тежина во стомакот
 7. pic Запек и дијареа

Дури и ако почувствувате само еден од овие симптоми, тоа е сериозна причина да се грижи за вашето здравје.

Hemomax ќе ви помогне да се ослободете од непријатностите, подобрете ја микрофлората и варењето.

Како работи Hemomax?

 • pic

  Плокавица, равнец

  Тие го обновуваат мукозниот слој, ја отстрануваат патогената флора, го подобруваат варењето,го елиминира воспаление и спречува појава на рак.

 • pic

  Корен од Тасев биле, овчарска чанта

  Тие ги отстрануваат воспалителните процеси, ја нормализираат киселоста, стимулираат еристалтика,го нормализираат варењето,ги зајакнуваат ѕидовите на желудникот и цревата.

 • pic

  Капина

  Ја нормализира микрофлората, ги инхибираат патогените микроорганизми, вклучувајќи го и ХП, ја спречува нивната репродукција и ја промовира регенерацијата на мукозата.

Како се користи Hemomax?

 1. 01
  pic

  Ставете една лажица во 200 мл зовриена вода вода

 2. 02
  pic

  Покријте и оставете да отстои 5-10 минути.

 3. 03
  pic

  Покријте, оставете да отстои 5-10 минути и одвреме-навреме мешајте. Процедете и пијте 3-4 пати на ден.

УНИВЕРЗАЛЕН ПРОИЗВОД ЗА НОРМАЛИЗАЦИЈА НА ФУНКЦИИТЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ.

Hemomax —
е универзален производ за превенција и третман на дигестивни заболувања . Чајот е клинички тестиран * и во пракса покажа одлични резултати:

 • 99% pic

  Елиминација на болка, металоиди, гадење, подригнување, повраќање

 • 97% pic

  Ублажување на воспаление и чиреви

 • 96% pic

  Нормализација на микрофлората, отстранување на патогени микроорганизми

 • 94% pic

  Општо подобрување на функцијата на дигестивниот систем

* Во тестирањето учествуваа 358 волонтери

На кого се Hemomax му помогнаа во решавањето на проблемите со дигестивниот систем

 • pic

  Јасмина

  Веќе неколку години боледувам од гастритис. Страшно е - мора да јадете по распоред и Строго придржување до диета, мора да се откажете од мрсна и пржена храна, во спротивно следува егзацербација на болеста. Толку апчиња испив сите овие години, за бројката само да размислувам е ужасно, и онака болеста секогаш се враќаше за еден месец. Кога Дознав за Hemomax, решив да ризикувам и се чувствувам многу среќен поради тоа! Поминаа 3 месеци откако го завршив третманот, сè уште се чувствувам одлично. Понекогаш јадам и брза храна или луто пилешко кое всушност ми е забрането. Многу е кул кога не мора да се придржувате до строга диета!

 • pic

  Иван

  Последните неколку месеци беа ужасни - постојано имав гадење, ми го отежнуваше спиењето, понекогаш имав остри болки во долниот дел на стомакот. Еден пријател ми предложи да го пробам Hemomax, нежно, но ефективно природно решение. Третиот ден се чувствував подобро - конечно можев да заспијам без гадење, од кое не можев да се ослободам порано.

 • pic

  Елена

  Долго време страдам од запек, одењето во тоалет ми беше огромен проблем. Се обидов со се - супозитории, правев клизма, сирупи, дури и го користев рецептот на Нана за подготовка лаксатив. Но, секогаш кога одев во тоалет, се мачев (породувањето е полесно, Верувајте ми). Hemomax ми помогна да заборавам на болката и непријатното чувство на прејадување. Благодарение на овој чај, моето варење се подобри и гасовите исчезнаа. Дефинитивно ќе продложам со уште еден третман со Hemomax капсули, како што ми препорачуваат експертите.

 • pic

  Бобан

  Не сум имал сериозни дигестивни проблеми, но многу јадам и често нарачувам брза храна. После тоа ќе имав чувство на тежина во стомакот па дури и повраќав некое време. Но, кој може да одбие да ужива во вкусна храна? Не можам, дури и да морам заради здравјето. Еден пријател ме виде како се мачам и ми даде Hemomax. Тоа беше прв пат што немаше болка откако го изедов моето омилено јадење, и тоа изедов двојна порција. Сега кога се чини дека ситуацијата се влошува, веднаш го земам Hemomax. И Hemomax никогаш досега не ме изневери!

Hemomax Како да нарачате?

 • Пополнете го формуларот за нарачка и наведете ги вашите информации за контакт

  Чекор 1

 • Чекор 2

  Почекајте операторот да ве повика за да ги потврдите деталите за нарачката.

 • Чекор 3

  Преземете го пакетот и платете на кој било начин што ви одговара

Совршена функција на цревата

Билков препарат за превенција и третман на болести на дигестивниот тракт.

 • Ублажува болка и воспаление

 • Подобрува микрофлората

 • Елиминира гадење и повраќање

pic
Порачај

4800 MKD 2400 MKD